محصول به سبد خرید اضافه شد
0

چرا گوش دادن به صحبت های زنان برای مردان دشوار است؟

دسته‌بندی: زناشویی
تاریخ: 16 مهر 1401
بازدید: 574

چرا گوش دادن به صحبت های زنان برای مردان دشوار است؟

چه نامزد باشد، چه برادر یا یک همکار، همه ما مردانی را می شناسیم که در مقابل زنان گوش دهنده های بدی هستند و این به معنای بد بودن آن ها نیست.
مطالعات زیادی در این زمینه صورت گرفته و دلایلی برای اینکه برخی مردان در گوش دادن به صحبت های زنان مشکل دارند عنوان شده :

_صدای زنان باعث می شود که مغز مردان بیشتر کار کند

بر اساس نتایج یک تحقیق، مردان واکنش متفاوتی به صدای زنان دارند. مردان وقتی با هم جنس های خود صحبت می کنند بخش هایی از مغزشان فعالیت کمتری دارد.
در واقع، مغز مردان برای رمزگشایی و درک صحبت های زنان باید بیشتر کار کرده و فشار بیشتری به خود وارد نماید. این بدان معناست که درک احساسات و معنای صحبت های زنان برای آن ها دشوارتر است.
_صدای زنان کمتر آمرانه و مقتدر است

همچنین مطالعات نشان داد که حجم تارهای صوتی زنان و حنجره آن ها مهم است زیرا افرادی که صداهای بلندتر و قوی تری دارند کمتر جدی گرفته می شوند.

در واقع، مطالعات نشان می دهد که ما به افرادی که صدای آرام تر و بم تری دارند بیشتر اعتماد می کنیم و آن ها را در مقام مدیریت ترجیح می دهیم. این یکی از دلایلی است که مردان به اندازه هم جنس های خود به صحبت های زنان گوش نمی دهند.
_صدای زنان بسیار پیچیده تر از مردان است

تفاوت بین صدای زنان و مردان بسیار مهم است. وقتی زنان صحبت می کنند، از صداهای بسیار بیشتری نسبت به مردان استفاده کرده و صدای ملودیک تر دارد.

این دو فاکتور باعث می شود که مغز مرد در درک سریع چیزی که زن می گوید با مشکل مواجه شود و نیاز به زمان و تلاش بیشتری داشته باشد.

_ یک باور نادرست وجود دارد مبنی بر اینکه زنان زیاد صحبت می کنند
این باور که زنان بیشتر از مردان حرف می زنند که باور غلط است. در واقع مطالعات نشان داده که این دو به یک اندازه صحبت می کنند و موقعیت نیز به اندازه میزان صحبت کردن آن ها اهمیت دارد.

مطالعات نشان داده که در برخی شرایط، مردان بیشتر از زنان صحبت کرده و در شرایطی دیگر زنان بیشتر حرف می زنند.

سید حسن ساداتیان

دیدگاه‌ها

رفتن به بالای صفحه

فروشگاه اینترنتی باهدف، مرکز خرید کتب روانشناسی می باشد و همچنین فروشگاه اینترنتی انتشارات باهدف مرجع تخصصی معرفی و فروش اینترنتی کتاب در ایران است و حوزه های روانشناسی و علوم اجتماعی و تعلیم و تربیت را شامل می‌شود.
تمامی حقوق این سایت متعلق به تیم باهدف می باشد.
Copyright © 2020 Bahadaf