محصول به سبد خرید اضافه شد
0

پنج چیزی که رویاهای شما ممکن است در مورد شخصیت شما بگویند

دسته‌بندی: بینش و دانش
تاریخ: 13 آذر 1401
بازدید: 568

پنج چیزی که رویاهای شما ممکن است در مورد شخصیت شما بگویند

🔹پیوندهای شگفت انگیزی بین شخصیت ما و عناصر رویاهاي ما وجود دارد، مانند پرواز و تعداد شخصیت های زن.
🔹یک رویا ممکن است چیزهای زیادی در مورد شخصیت شما بیان نکند، اما الگوی بسیاری از رویاها می تواند نشانگر شخصيت شما باشد.
🔹شخصیت ما همچنین می تواند بر این که چرا رویاهای خود را با دیگران به اشتراک می گذاریم، تأثیر بگذارد.

رویاهای شما چه چیزی را در مورد شخصیت شما نشان می دهد؟
محققان مدت هاست که به این سوال علاقه مند بوده اند و همبستگی بین محتوای رویا و ویژگی های شخصیتی را بررسی کرده اند.
در اینجا برخی از یافته های کلیدی آنها آورده شده است:

ماتریالیسم
افرادی که تمایلات مادی گرایانه قوی دارند – که در واقع سخاوتشان کم است و حسادت بالایی دارند – گزارش می دهند که مهم ترین رویاهای آنها شامل موضوعاتی از ناامنی است، مانند مرگ یا سقوط. رویاهای آنها همچنین با درگیری هاي خانوادگی و عاشقانه و همچنین ترس های مربوط به عزت نفس مشخص می شود.
در مقابل، آنهایی که در مادی گرایی امتیاز پایینی داشتند، به احتمال زیاد رویاهایی در مورد غلبه بر خطر و تجربه صمیمیت بیشتر در روابط خود داشتند.
درونگرایی/برونگرایی
اگر بیشتر شب‌ها رویاهای زیادی می‌بینید، احتمالاً درونگرایی بالاتری دارید، به این معنی که از موقعیت‌های اجتماعی احساس خستگی می‌کنید. از سوی دیگر، برونگراها شخصیت های زن ببینند و همچنین رویاهای بیشتری را در شب می بینند.
ثبات عاطفی/ روان رنجوری
اگر رویاهای زیادی در خارج از منزل می بینید، به احتمال زیاد در ثبات عاطفی امتیاز بالایی کسب خواهید کرد، به این معنی که تمایلی به تجربه احساسات منفی طاقت فرسا ندارید. ثبات عاطفی نیز به طور قابل توجهی با رویای آرزوی پرواز مرتبط است – با توجه به احساس آزادی و راحتی که این رویاها را مشخص می کند، یافته ای شگفت آور نیست.
برعکس، اگر اغلب در رویاهای خود احساس ناامیدی یا سردرگمی می کنید، در زندگی بیداری خود به احتمال زیاد احساسات دشوار زیادی را تجربه خواهید کرد (یک ویژگی شخصیتی معروف به «عصبی بودن») باز هم، ارتباطی که درک آن آسان است. روان رنجورخویی بالاتر نیز با دیدن رویاهای جنسی مرتبط است که اغلب افراد ناشناخته را درگیر می کند تا فرد آشنا.

گشودگی به تجربه
رویاهايي که محتواي پرواز دارند نیز ممکن است نتیجه باز بودن شما برای تجربه باشد. به همین ترتیب، کسانی که از تجربیات جدید استقبال می کنند، معمولاً شخصیت های ناآشناتری در رویاهای خود دارند، گویی درهای ذهنشان حتی در هنگام خواب نیز باز است
توافق پذیری
افرادی که در رویاهای خود شخصیت های متفاوتی دارند، به راحتی با آنها کنار می آیند. افراد بسیار موافق نیز به احتمال زیاد شخصیت اصلی در رویاهای خود نیستند، گویی که مایلند در مرکز توجه بودن را با ديگران به اشتراک بگذارند.

چرا رویاهای خود را به اشتراک می گذارید؟
فراتر از محتوای رویاهایمان، شخصیت‌های ما می‌توانند بر اینکه چرا رویاهای خود را با دیگران به اشتراک می‌گذاریم نیز تأثیر بگذارند.

تسکین عاطفی:
گفتن رویاهای خود – به ویژه خواب های منفی – برای اینکه احساس بهتری داشته باشید، در بین کسانی که امتیاز بالایی در روان رنجوری دارند، رایج تر است.

ابراز وجود:
افراد برونگرا بیشتر تمایل دارند رویاهای خود را به اشتراک بگذارند تا خود را به دیگران ابراز کنند و همچنین مردم را سرگرم کنند. این الگو به ویژه برای رویاهای مثبت صادق است.
تعبیر خواب:
کسانی که تمایل بیشتری به تجربه دارند، اغلب می خواهند بدانند خواب هایشان چه معنایی دارد و شخصی که به آنها می گویند در مورد آنها چه فکري می کنند.
به خاطر داشته باشید که یافته های تحقیقی که در اینجا توضیح داده شده است بر اساس همبستگی های بسیاری از شرکت کنندگان در تحقیق است، بنابراین یک رویا ممکن است کمی در مورد شما صحبت کند و شاهدي بر نوع شخصيت شما باشد. به دنبال الگوهای کلی در بسیاری از رویاها باشید.

سید حسن ساداتیان

دیدگاه‌ها

رفتن به بالای صفحه

فروشگاه اینترنتی باهدف، مرکز خرید کتب روانشناسی می باشد و همچنین فروشگاه اینترنتی انتشارات باهدف مرجع تخصصی معرفی و فروش اینترنتی کتاب در ایران است و حوزه های روانشناسی و علوم اجتماعی و تعلیم و تربیت را شامل می‌شود.
تمامی حقوق این سایت متعلق به تیم باهدف می باشد.
Copyright © 2020 Bahadaf