محصول به سبد خرید اضافه شد
0

وابستگی

دسته‌بندی: مطالب آموزنده
تاریخ: 28 آذر 1399
بازدید: 1,054

بدبختی دیگر ملت ایران وابستگی است.

ما جوری به هم گره خورده ایم که انگار دردِ تو دردِ من است.  ما قرار است برای هم دوا و دکتر باشیم ولی دوا و دکترِ درست.  همدردی هیچ مشکل و مسئله ای را حل نمیکند.  نگاه کنید به این کشورهای عقب افتاده هر کسی یک غصه و قصه ای دارد همه میروند و مینشینند پای دردِ دل هایش ولی در این جوامعِ به اصطلاح ماتریالیسم مردم همدردی ندارند بلکه مردم دردِ هم را دوا میکنند.

آمارها نشان میدهد روزانه بیش از 2000 نفر با سیستم  911 (در آمریکا) از مرگِ حتمی و قطعی نجات پیدا میکنند. اما آدمهایی که پشت این دستگاه نشسته‌اند آدمهایی نیستند که در حالِ محبت کردن یا آزارِ خودشان باشند.  همین‌قدر که متوجه میشوند کسی در معرض خطر یا اشکالی قرار دارد  دو سه تا شاسی را فشار میدهند پلیس از یک طرف و آمبولانس یا ماشین آتش نشانی از طرف دیگر راه می افتند و آدم ها را از مرگ حتمی نجات می دهند.  و این کار را در کمالِ بی حسی و بی احساسی انجام میدهد مثلا بچه شما در خطر است و شما به هم ریخته اید حتی ممکن است شخصی که پشت این سیستم قرار دارد در حالِ خوردنِ آدامس هم باشد اما اوست که به شما کمک میکند.  به همین جهت است که ما از جامعه ای می آییم که مهر طلبی و وابستگی دمار از روزگارمان درآورده است.

 

صاحب اثر و نویسنده: دکتر فرهنگ هلاکویی

برچسب‌ها:

سید حسن ساداتیان

دیدگاه‌ها

رفتن به بالای صفحه

فروشگاه اینترنتی باهدف، مرکز خرید کتب روانشناسی می باشد و همچنین فروشگاه اینترنتی انتشارات باهدف مرجع تخصصی معرفی و فروش اینترنتی کتاب در ایران است و حوزه های روانشناسی و علوم اجتماعی و تعلیم و تربیت را شامل می‌شود.
تمامی حقوق این سایت متعلق به تیم باهدف می باشد.
Copyright © 2020 Bahadaf