محصول به سبد خرید اضافه شد
0

نقش امید در زندگی

دسته‌بندی: بینش و دانش , خودشناسی
تاریخ: 4 بهمن 1400
بازدید: 296

نقش امید در زندگی

امید در زندگی انسان جایگاه اساسی و ویژه ای دارد. انسان ها به امید زنده اند. امید به تغییر خود، امید به بهبود وضعیت موجود، امید به بهبودی و شفا یافتن، امید به پایان یافتن درد و رنج و …
هر شخصی به مسئله و مفهومی در زندگی امید دارد. این مسئله و مفهوم می تواند مادی، معنوی یا ماورای باشد؛ ولی در هر صورت انسان با پناه بردن به منبع امیدواری اش به خود آرامش می بخشد و به این طریق، مشقت های زندگی را برای خودش قابل تحمل می نماید. امید داشتن یکی از نشانه های سلامت روان می باشد. البته باید به این اصل توجه نمود که امید واقعی داشتن باید دارای چند ویژگی باشد: داشتن یک هدف مشخص، برنامه ریزی عینی و در نهایت بسیج کردن توانایی ها در راستای رسیدن به آن هدف. امیدی که بدون توجه به این عوامل باشد، خیلی اوقات خود منبع یاس و ناامیدی و سرخوردگی فرد می شود و در این گونه مواقع است که فرد دچار آسیب می گردد. به همین خاطر توصیه می گردد برای خود امیدواری هایی ایجاد کنیم که توان رسیدن به آن را بر اساس امکانات موجود را داشته باشیم و بر عوامل غیرواقعی یا عواملی که توان کنترل آنها را نداریم، تکیه نکنیم.

سید حسن ساداتیان

دیدگاه‌ها

رفتن به بالای صفحه

فروشگاه اینترنتی باهدف، مرکز خرید کتب روانشناسی می باشد و همچنین فروشگاه اینترنتی انتشارات باهدف مرجع تخصصی معرفی و فروش اینترنتی کتاب در ایران است و حوزه های روانشناسی و علوم اجتماعی و تعلیم و تربیت را شامل می‌شود.
تمامی حقوق این سایت متعلق به تیم باهدف می باشد.
Copyright © 2020 Bahadaf