انتشارات باهدف| وارد شوید| ثبت نام کنید

نعمتی به نام اطمینان داشتن

تاریخ: 8 اردیبهشت 1400
بازدید: 357

همانطور که می­دانید سنگ بنای شخصیت انسانی اطمینان (Trust) است و در حقیقت پایه های اصلی­اش که ای بسا تا آخر ادامه پیدا می­کند، در چهارده ماه اول زندگی گذاشته می­شود.

به همین دلیل است که من و شما در چهارده ماه اول به خاطر آنچه در اطراف ما می­گذرد و بعدا احتمالا تأیید می­شود، تبدیل به کسی می­شویم که به خودمان اطمینان می­کنیم، به دیگری اطمینان می­کنیم و به جهان و جهانیان اطمینان می­کنیم.

اطمینان (Trust) به عنوان اصل و اساس شخصیت انسانی شناخته می­شود و در حقیقت پایه و ستونی است که برروی آن همه چیز گذاشته می­شود. همانطور که اشاره شد در حالی که در شرایط عادی آنچه را که داریم، ارائه می­دهیم، متأسفانه در بیشتر موارد اطمینان ما به دلیل حوادث و اتفاقات می­تواند به هم بخورد یا معمولا کمتر شود. همچنین مشکل است اطمینانی که وجود ندارد را  بعدا به خاطر اتفاقات و حوادث زندگی بتوانیم در خودمان یا دیگران به وجود بیاوریم.

 به همین علت خمیرمایه این موضوع، در چهارده ماه اول می­باشد و همانطور که همیشه عرض کردم، آدمی که در چهارده ماه اول در شرایط خوبی است جهان را گلستانی می­بیند که برخی از این گلها خار دارند و واقعیت مسأله دقیقا همین است. نه اینکه همه گل­ها خار دارند. برخی از این خارها حتی آنقدر هم دست را اذیت نمی­کند، و شاید از هر هزار تای آنها، یکی هم ممکن است انسان را بکشد و این واقعیت را، انسانی که اطمینان در وجود او هست می­داند.

صاحب اثر و نویسنده: دکتر فرهنگ هلاکویی

برچسب‌ها:

سید حسن ساداتیان

دیدگاه‌ها

رفتن به بالای صفحه

فروشگاه اینترنتی با هدف، مرکز خرید کتب روانشناسی می باشد فروشگاه اینترنتی کتاب با هدف مرجع تخصصی معرفی و فروش اینترنتی کتاب در ایران است و در حوزه‌ای روانشناسی را شامل می‌شود.
تمامی حقوق این سایت متعلق به تیم با هدف می باشد.
Copyright © 2020 Bahadaf