محصول به سبد خرید اضافه شد
0

من وابسته ام یا دل بسته

دسته‌بندی: بینش و دانش
تاریخ: 30 مرداد 1401
بازدید: 551

من وابسته ام یا دل بسته

🔻مطالبى كه در ادامه مى آيند ویژگی های وابستگی هستند. خیلی مراقب باشید وابستگی رو با عشق اشتباه نگیرید.

1️⃣ رابطه ای که در آن بیش از آنچه به شما عشق می ورزند، عشق می ورزید. در این رابطه هنگامی که فقط یکی از طرفین در اکثر اوقات از لحاظ روحی تعقیب کننده و دیگری تعقیب شونده می باشد. سالم نبودن و از تعادل خارج شده و محکوم به شکست خواهد شد.

2️⃣ رابطه که در آن بیش از آنچه که شما عشق می ورزید، به شما عشق بورزند. در چنین رابطه ای که قلبتان را به طور کامل در طبق اخلاص نگذاشته اید، هیچ گاه احساس رضایت نخواهیدداشت.

3️⃣ رابطه ای که در آن شیفته توانایی های بالقوه نامزد يا همسر خود می باشید. داشتن یک رابطه سالم با همسرتان به معنی عشق ورزیدن به او به خاطر کسی که هست كه می باشد، نه عشق ورزیدن به او علی رغم کسی که هست و یا به امید کسی خواهد بود.

4️⃣ رابطه ای که در آن ماموریت نجات همسرتان را به عهده دارید. معتادین به نجات دیگران نه از آن رو که با همسرشان تفاهم دارند، بلکه به این دلیل که احساس می کنند مجبورند به او کمک كنند، به روابط وارد می شوند. کسانی که ماموریت نجات دیگران را به عهده دارند، غالبا حس ترحم را باعشق اشتباه می گیرند.

5️⃣ رابطه اى که در آن به نامزد يا همسرتان به عنوان یک الگو و آموزگار چشم دوخته اید. وقتی عاشق کسی می شوید که الگوی شماست، مشکل است رابطه ای طبیعی داشته باشید. ممکن است رفتار یا گفتارهایتان به گونه ای باشد که گویی برابرید، اما ذهنتان برای او مرتبه و مقام افزوده ای قائل باشید که این به نوبه خود هر گونه احساس اختیار و قدرت را از شما سلب می کند.

6️⃣ رابطه ای که در آن به دلایل بیرونی شیفته نامزد يا همسر خود شده اید. هر گاه شیفته یک ویژگی شخصیتی در ابعاد و صورت های مختلف کسی شدید از خود بپرسید اگر این فرد ویژگی را نداشت آیا همچنان برایم جذاب بود و می خواستم با او ازدواج کنم؟

7️⃣ رابطه می تواند بسیار فریبنده باشد، مخصوصا همگامی که همان یک زمینه ای که در آن از تفاهم برخوردار هستید برای شما اهمیت زیادی داشته باشد و به راحتی آن را با پیوندی عاشقانه و قوی اشتباه بگیرید.

8️⃣ رابطه ای که در آن نامزد يا همسر را از روی سرکشی و عصیان انتخاب می کنید. گاهی افراد کسانی را برای ازدواج انتخاب می کنند که خصوصیات شخصیتی آنها متضاد کانال با آنچه که مورد نظر والدینشان می باشد در این صورت این امکان وجود دارد که از رابطه خود به عنوان روشی به منظور سرپیچی و عصیان در مقابل والدین خود استفاده می کنید، نه از آن رو که فرد مناسب را یافته اید…..

9️⃣ رابطه ای که در آن نامزد يا همسر را به عنوان عکس العملی در قبال نامزد يا همسر قبلی خود انتخاب کرده اید. در این رابطه شما فردی را انتخاب می کنید که در او فقط به دنبال آن دسته از ویژگی هایی هستید که رابطه قبلی تان فاقد آنها بوده است.

🔟 رابطه ای که در آن نامزد يا همسرتان از نظر روحی و عاطفی در دسترس شما نیست. این نوع رابطه روابطی را در بر می گیرد که نامزد يا همسر از نظر عاطفی و روانی با کسی دیگر درگیر است و به طور کامل نتوانسته است درگیری عاطفی خود را با شخصی سوم حل کند.

سید حسن ساداتیان

دیدگاه‌ها

رفتن به بالای صفحه

فروشگاه اینترنتی باهدف، مرکز خرید کتب روانشناسی می باشد و همچنین فروشگاه اینترنتی انتشارات باهدف مرجع تخصصی معرفی و فروش اینترنتی کتاب در ایران است و حوزه های روانشناسی و علوم اجتماعی و تعلیم و تربیت را شامل می‌شود.
تمامی حقوق این سایت متعلق به تیم باهدف می باشد.
Copyright © 2020 Bahadaf