محصول به سبد خرید اضافه شد
0

عشق ابزاری

دسته‌بندی: ازدواج , بینش و دانش
تاریخ: 11 اسفند 1400
بازدید: 763

عشق ابزاری

عشق ابزاری یا وابستگی در عشق زمانی نمایان می گردد که شخص رشد روانی خود و دیگری را نادیده می گیرد. افراد #وابسته صرفا به فکر تغذیه خود به وسیله دیگران هستند و نگاه ابزاری به اطرافیان دارند. تا زمانی که شخص مقابل بتواند نیازهای آنها را برآورده کند، فایده داشته و الا کنار گذاشته می شوند.
این #افراد فقط در پی ارضاء نیازهای خود هستند؛ نه خواستار ارتقاء و رشد دیگری و خود. آنها تمایلی به تحمل ناراحتی، تنهایی و رنجی که ضامن رشد است، را ندارند. همچنین طبیعی است که توجهی به رشد طرف مقابل هم نداشته باشند. وجود طرف مقابل فقط از این جهت که در خدمت ارضای نیازهایشان است، اهمیت دارد.
چنین شیوه رفتاری که باعث شروع روابط بین #زوجین می گردد، اکثرا به غلط نام #”عشق” بر آن نهاده شده است. این شیوه غلط نه نگهدارنده، و نه متضمن رابطه پایدار ازدواج می باشد؛ به همین دلیل است که اکثر #ازدواج های امروزی دوام چندانی نداشته و افراد را به ورطه نابودی و ناامیدی در زندگی و در ازدواج می کشاند.

سید حسن ساداتیان

دیدگاه‌ها

رفتن به بالای صفحه

فروشگاه اینترنتی باهدف، مرکز خرید کتب روانشناسی می باشد و همچنین فروشگاه اینترنتی انتشارات باهدف مرجع تخصصی معرفی و فروش اینترنتی کتاب در ایران است و حوزه های روانشناسی و علوم اجتماعی و تعلیم و تربیت را شامل می‌شود.
تمامی حقوق این سایت متعلق به تیم باهدف می باشد.
Copyright © 2020 Bahadaf