محصول به سبد خرید اضافه شد
0

شخصیت وابسته

دسته‌بندی: خودشناسی
تاریخ: 19 مهر 1401
بازدید: 809

شخصیت وابسته

این افراد برای تائید و طلبِ مهر از طرف فرد مهم زندگی خود آنقدر پیش می­روند و گاهی کارهایی را داوطلبانه انجام می‌دهند که اصلاً مایل به انجامش نیستند. در واقع این افراد نگرانی و ترسشان از تنهایی است. آنها با تنهایی راحت نیستند و مفهوم تنهایی از دیدگاه آنها پایان و مرگ است. این افراد از یک رابطه به رابطه­ی دیگر پناه می­برند. درست است که یک دلیل این است که آنها توجه می­خواهند اما مهم­ترین علت این است تا یک شخصی باید باشد و از آنها حمایت کند. در واقع این افراد کاملاً به این باور رسیده­اند که من به تنهایی از پس کارها برنمی­آیم. بنابراین تا رابطه‌ی قبلی پایان نگرفته وارد رابطه­ی دیگری می­شوند و  در به در به دنبال فردی می­گردند که تمام ذکر و فکرشان آنها باشد.

جالب است که این افراد معمولاً با افرادی ارتباط نزدیک دارند که شکاک هستند. چرا که شکاک­ها دائم این افراد را زیر ذره‌بین دارند و آنها نیز از زیر نظر بودن احساس بسیار خوبی دارند. بنابراین محبتی را که ندارند و وجود خالی خود را باید از این طریق تغذیه و پُر کنند.

از دیگر ویژگی­های افراد این است که دائم ذهنشان درگیر این مطلب است که: “اگر او نباشد من چه کنم؟ !”

سید حسن ساداتیان

دیدگاه‌ها

رفتن به بالای صفحه

فروشگاه اینترنتی باهدف، مرکز خرید کتب روانشناسی می باشد و همچنین فروشگاه اینترنتی انتشارات باهدف مرجع تخصصی معرفی و فروش اینترنتی کتاب در ایران است و حوزه های روانشناسی و علوم اجتماعی و تعلیم و تربیت را شامل می‌شود.
تمامی حقوق این سایت متعلق به تیم باهدف می باشد.
Copyright © 2020 Bahadaf