محصول به سبد خرید اضافه شد
0

سلامت روان با قلب و عروق سالم مرتبط است

دسته‌بندی: خودشناسی
تاریخ: 15 تیر 1401
بازدید: 749

سلامت روان با قلب و عروق سالم مرتبط است

به گفته محققان، سلامت روان یکی از مولفه های مهم در سلامت قلب، پیشگیری و درمان بیماری های قلبی عروقی و سلامت کل بدن است.

🔻در یک تحقیق، خلاصه ۱۲۸ مطالعه مربوط به ارتباط بین سلامت روانشناختی و سلامت قلب و عروق بررسی شده است.

محققان به بررسی سلامت روانشناختی منفی و ارتباط آن با بیماری های قلبی عروقی پرداختند که شامل بررسی تحقیق در مورد استرس مزمن و آسیب زا، عصبانیت و خصومت، اضطراب، افسردگی و بدبینی بود.

🔻محققان پی بردند افرادی که دارای مشکلات روانی هستند بیشتر در معرض بیماری های قلبی عروقی، دیابت نوع ۲، فشارخون بالا، سطح کلسترول بالا و مشکلات مرتبط با وزن قرار دارند.

🔻بعلاوه پژوهشگران دریافتند که این افراد به احتمال زیاد بیشتر دچار رفتارهایی نظیر سیگار کشیدن، بی تحرکی، رژیم غذایی ناسالم و عدم مصرف داروهای تجویزی هستند که همین مسئله هم بر سلامت روان شان تاثیر می گذارد.

🔻بررسی ها نشان داد شرکت کنندگانی که خوش بینی، هدفمندی، خوشبختی، ذهن آگاهی، رضایت از زندگی، نشاط عاطفی، قدرشناسی و انعطاف پذیری بیشتری را گزارش کرده بودند، کمتر دچار سکته مغزی و بیماری های قلبی عروقی شده و خطر مرگ و میر در آنها کمتر است.

🔻همچنین این گروه از شرکت کنندگان خوش بین دارای فشارخون پایین تر، کنترل بهتر قندخون، التهاب کمتر و کلسترول پایین تری بودند.

سید حسن ساداتیان

دیدگاه‌ها

رفتن به بالای صفحه

فروشگاه اینترنتی باهدف، مرکز خرید کتب روانشناسی می باشد و همچنین فروشگاه اینترنتی انتشارات باهدف مرجع تخصصی معرفی و فروش اینترنتی کتاب در ایران است و حوزه های روانشناسی و علوم اجتماعی و تعلیم و تربیت را شامل می‌شود.
تمامی حقوق این سایت متعلق به تیم باهدف می باشد.
Copyright © 2020 Bahadaf