محصول به سبد خرید اضافه شد
0

سلامت جسمی و روانی در ازدواج

دسته‌بندی: ازدواج
تاریخ: 14 شهریور 1401
بازدید: 599

سلامت جسمی و روانی در ازدواج

شما باید با کسی ازدواج کنید  یا به عبارتی افراد باید کسی را انتخاب کنند که موجب سلامتِ فیزیکی‌شان می‌شود. حتّی ازدواج باید برای خواب، تغذیه و ورزش فرصت‌ و امکاناتی به شما ‌بدهد که موجب سلامت فیزیکی‌تان  می شود و امکانات مالی‌تان به شما اجازه می‌دهد، اگر بیمار شدید بتوانید از خودتان مواظبت و مراقبت نمایید.

اما مهم‌تر از آن سلامت روانی‌تان است که قرار نیست شما را به افسردگی، خشم، اضطراب، خجالت و تحقیر بکشد و حتّی به جنگ دائمی تبدیل شود و اسمش را زندگی زناشویی بگذاریم مثل یک کُشتی دائمی که دو نفر به هم می‌رسند و هدف کوبیدن یکدیگر است.

من باید با کسی ازدواج کنم که خاطرم آسوده باشد از این به بعد سلامت فیزیکی و سلامت روانی من بهتر و راحت‌تر تأمین می‌شود. این امکانات از مالی گرفته تا آنجایی که جنبه ی حمایت و مواظبت و مراقبت دارد، چون اگر غیر از این باشد، این چه ازدواجی است؟!

بسیاری از ما با کسی ازدواج می‌کنیم که به دلیل اعتیاد و عادتش، به خاطر انتظارات و توقعاتش، ما را به یک موجود عجیب و غریب تبدیل می‌کند. حتّی برخی از اوقات، به طور ناآگاه به دلیل وحشتی که از دنیا دارید و یا مبادا شما او را نخواهید و بروید، آگاهانه یا ناآگاهانه، 40 کیلو وزن روی خودتان می گذارید که دیگر نه کسی شما را بخواهد و نه شما بخواهید بروید، به همین سادگی. به همین علّت ناگهان می‌بینید که به شما غذا می‌خوراند یا از شما می‌خواهد غذا بخورید بدون این‌که خودش متوجّه باشد، هدفش چیست؟ یا به یک‌باره بدون این‌که متوجّه آمادگی و توانایی‌های شما باشد یا شما متوجّه آمادگی و توانایی خودتان باشید، 4 تا بچّه می‌آورید که شما را از پا درمی‌آورد یا وادار می شوید خانه‌ای بخرید که قسطش آنقدر زیاد است که 5 تا 10 سال باید یک جا کار کنید تا بتوانید قسط خانه را بدهید. ظاهراً کسی متوجّه هیچ کدام از این‌موارد نیست ولی اگر شما با آن روبه‌رو نبوده اید، بنده صدها مورد را دیده‌ام که حتّی خوشحال هستند که شوهرشان یا زنشان، 40 کیلو اضافه وزن پیدا کرده و دیگر خاطرشان آسوده است و با این 40 کیلو وزن اضافه ی همسرش، الحمدلله دیگر راحت شده و می‌تواند به دنبال کار خودش برود، پیچیدگی مسئله اینجاست. بنابراین هرکسی که به سلامت فیزیکی و روانی شما کمک نمی کند؛ شما را به الکل خوردن یا سیگار کشیدن وامی‌دارد و در خانه طوری رفتار می‌کند که سلامتی شما و بچّه‌ها را به خطر می‌اندازد، این‌ها دلیلی برای ازدواج نیست.

کتاب چرا ازدواج چرا طلاق دکتر هلاکویی

سید حسن ساداتیان

دیدگاه‌ها

رفتن به بالای صفحه

فروشگاه اینترنتی باهدف، مرکز خرید کتب روانشناسی می باشد و همچنین فروشگاه اینترنتی انتشارات باهدف مرجع تخصصی معرفی و فروش اینترنتی کتاب در ایران است و حوزه های روانشناسی و علوم اجتماعی و تعلیم و تربیت را شامل می‌شود.
تمامی حقوق این سایت متعلق به تیم باهدف می باشد.
Copyright © 2020 Bahadaf