محصول به سبد خرید اضافه شد
0

زوجین خشمگین

دسته‌بندی: زناشویی
تاریخ: 29 تیر 1401
بازدید: 237

زوجین خشمگین
در خیلی از مواقع در روابط زوجین خشم و پرخاشگری مشاهده گردیده است. خشم را می توان بصورت یک هیجان طبیعی نگریست و در صورتی که زوجین با هیجانات خودشان روبرو شده و از آنها آگاه شوند، می توان آن را به شیوه مناسب و کنترل شده ای ابراز نمایند.
ولی گاها زوجین نه تنها از این هیجان طبیعی خود آگاهی نداشته، آن را نپذیرفته و سعی در سرکوبی آن دارند. هیجانات با سرکوب شدن و اجتناب کردن از آنها نه تنها از بین نمی روند، بلکه بیشتر شده و در موقعیت های مختلف به شکل های مختلف می تواند خود را نشان دهد و آسیب برسانند. نمونه آن را می توان به تبدیل شدن هیجان خشم به پرخاشگری نام برد که خشم خارج از کنترل شده و در روابط زوجی آسیب رسان خواهد شد؛ و در زمان نه چندان دوری باعث از هم پاشیدن روابط خانوادگی می شود. پس به زوجین توصیه می گردد تا قبل از اینکه هیجان طبیعی خشم آنها تبدیل به آسیب گردد، از آن جلوگیری کرده و در این راستا می توان از یک متخصص مشاوره و روانشناسی هم کمک گرفت.

سید حسن ساداتیان

دیدگاه‌ها

رفتن به بالای صفحه

فروشگاه اینترنتی باهدف، مرکز خرید کتب روانشناسی می باشد و همچنین فروشگاه اینترنتی انتشارات باهدف مرجع تخصصی معرفی و فروش اینترنتی کتاب در ایران است و حوزه های روانشناسی و علوم اجتماعی و تعلیم و تربیت را شامل می‌شود.
تمامی حقوق این سایت متعلق به تیم باهدف می باشد.
Copyright © 2020 Bahadaf