محصول به سبد خرید اضافه شد
0

خشم و عصبانيت ‌برای استقلال و آزادي

دسته‌بندی: خشم
تاریخ: 29 خرداد 1401
بازدید: 758

خشم و عصبانيت ‌برای استقلال و آزادي

افراد خشمگین مانند برخی نوجوانان و جوانان به دليل ويژگي‌هاي رواني و فردي، كمي خسته و کسل‌كننده هستند و از طرف ديگر خالي و تنها می‌باشند و تنها زماني‌كه خشمگين و عصباني شوند احساس موجودیت و هستي مي‌كنند. ترشح غده‌ي آدرنالين در برخي افراد به علت ويژگي‌های خاص سيستم عصبي و روانی آنها سبب مي‌شود كه شور و شوقي پيدا كرده و هيجاني را به‌دست بياورند.

بنابراين برخي افراد وقتي‌كه بعد از مدتي با كسي تسویه حساب کرده و او را به اصطلاح سر جاي خودش مي‌نشانند احساس زنده بودن، سرمستي و شادي مي‌كنند.

بنابراین برخي تنها به این دلیل درگير خشم و عصبانيت مي‌شوند كه احساس قدرت و بزرگی ‌كنند و خشم آنها به هيچ‌وجه ارتباطي با حوادث و اتفاقات پیرامون آنها ندارد.

پدر و مادري كه به موقع نمي‌تواند به فرزندش كمك كند و از عهده فهم و درك او برنمي‌آيد هنگامی که دچار خطا و اشتباهی شود مورد حمله فرزند خود قرار می‌گیرد.

دليل ديگري كه برخي از مردم علاقه‌مند هستند كه درباره افراد معروف و مشهور مانند هنرپيشگان و ستارگان سينما اطلاعات کسب کنند و بخصوص از جنبه‌هاي بد و منفي وجود آنها با خبر شوند، احساس خوبي است که در وجود خود پیدا می‌کنند. آنها هنگامی که ديگران را درمانده و بيچاره دیده و متوجه نقاط تاریک زندگی آنها مي‌شوند احساس لذت می‌کنند، در نتيجه براي خود ارزش و اهميت خاصي را قائل خواهند شد.

اين افراد با ايجاد خشم و عصبانيت ساختگی كنترل خود ‌را از دست مي‌دهند و می‌توانند خود را گرفتار كنند.

خيلي مواقع گوشه و كنايه يا مسخره كردن‌ها و سر‌به‌سر‌گذاشتن‌ها باعث می‌شود فرد به زندگي خالي خود فرصتي بدهد و چيزي را وارد آن کند تا به حساب خود اين زندگي پوچ را باارزش كند. آن زماني‌كه با ديگران بخصوص ياران قديمي دور هم جمع مي‌شوند، با مسخره كردن به ظاهر دوستانه همديگر احساس کنند که  حساب‌هاي گذشته خود را با دیگران تسويه می‌كنند. در نتیجه از طريق خشم و عصبانيت، احساس خوب و زنده بودن مي‌كنند.

کتاب خشم و عصبانیت دکتر هلاکویی

سید حسن ساداتیان

دیدگاه‌ها

رفتن به بالای صفحه

فروشگاه اینترنتی باهدف، مرکز خرید کتب روانشناسی می باشد و همچنین فروشگاه اینترنتی انتشارات باهدف مرجع تخصصی معرفی و فروش اینترنتی کتاب در ایران است و حوزه های روانشناسی و علوم اجتماعی و تعلیم و تربیت را شامل می‌شود.
تمامی حقوق این سایت متعلق به تیم باهدف می باشد.
Copyright © 2020 Bahadaf