محصول به سبد خرید اضافه شد
0

تلاش های به موقع برای تعمیر رابطه، کلید موفقیت است

دسته‌بندی: ازدواج , بینش و دانش
تاریخ: 25 دی 1400
بازدید: 617

تلاش های به موقع برای تعمیر رابطه، کلید موفقیت است

وقتی شما در یک بحث و جدل شدید با همسرتان قرار گرفته اید، ممکن است احساس سرخوردگی و درماندگی کنید. اما سپس همسرتان یک شوخی می کند که باعث می شود شما لبخند بزنید و بخندید.

ناگهان شما نه تنها احساس درماندگی نمی کنید، بلکه آن حالت عصبی و تنش تخفیف پیدا می کند.

این یک مثال کلاسیک برای “تلاش برای تعمیر رابطه” است که ما به زوجین پیشنهاد می کنیم از آن به طور مرتب استفاده کنند، و طنز و شوخ طبعی یکی از رایج ترین شیوه های تعمیر رابطه است که زوجین هنگام تعارض از آن استفاده می کنند.

دکتر_جان_گاتمن در این باره می گوید: “تلاش های به موقع برای تعمیر رابطه، به نوعی رقصی هماهنگ میان دو انسانی است که یکدیگر را به خوبی می شناسند، و به یکدیگر اعتماد دارند”.

اینها نمونه هایی از تلاش برای تعمیر رابطه است که می توانید هنگامی که با همسرتان دچار تعارض و بحث می شوید از آنها استفاده کنید:

🔹از همسرتان بپرسید: «نیازت چیه؟ یا خواسته ات چیه؟»
🔹 ابراز عاطفه، چه کلامی یا جسمی
🔹استفاده از شوخ طبعی (اما از شوخی هایی که کنایه آمیز و تمسخر به نظر می رسند اجتناب کنید)
🔹در صورت لزوم مسئولیت اشتباهی که انجام داده اید را بپیذیرید
🔹درک و ابراز همدلی
🔹تقویت “ما-بودن”، توسط تعریف و تمجید از جوانب مثبت رابطهٔ تان

❇️ استفاده از این شیوه ها برای تعمیر رابطه بسیاری از درگیری ها را خاتمه می دهد و شما را آموزش می دهد که نسبت به نیازهای یکدیگر هشیارتر باشید. این شیوه ها یک راه حل سریع برای مشکلات تکراری نیستند، اما می توانند از رفتارهای منفی و احساسات درماندگی در رابطه جلوگیری کنند.

سید حسن ساداتیان

دیدگاه‌ها

رفتن به بالای صفحه

فروشگاه اینترنتی باهدف، مرکز خرید کتب روانشناسی می باشد و همچنین فروشگاه اینترنتی انتشارات باهدف مرجع تخصصی معرفی و فروش اینترنتی کتاب در ایران است و حوزه های روانشناسی و علوم اجتماعی و تعلیم و تربیت را شامل می‌شود.
تمامی حقوق این سایت متعلق به تیم باهدف می باشد.
Copyright © 2020 Bahadaf