محصول به سبد خرید اضافه شد
0

تفاوت دوستی کودکان بین سنین 6 تا 13 سالگی

تاریخ: 4 بهمن 1400
بازدید: 474

 تفاوت دوستی کودکان بین سنین 6  تا 13 سالگی

که بچه‌ها بین 6 تا 8 سالگی به دلیل احساس رقابت و برتری‌جویی نسبت به دوستان خود بی‌مهر می‌شوند.

کودک بعد از 8 سالگی می‌آموزد با وجود اختلاف نظرهایی که با دوستانش دارد و آنها مطابق میل او بازی و رفتار نمی‌کنند و یا آن‌گونه که می‌خواهد توسط دوستان در استفاده از اسباب‌بازی‌ها شریک نمی‌شود ولی رابطه با آنها را همچنان ادامه داده و دوستی را ارج می‌نهد.

بچه‌ها از حدود 9 سالگی به بعد روابط دوستی پایدارتری دارند. گرچه برخی از آنها حدود 11 سالگی ترجیح می‌دهند که فقط با یک نفر دوست شوند و یک دوست را همیشه برای خودشان داشته باشند اما بین 12 تا 13 سالگی شبکه دوستان وسیع‌تر می‌شود. گرچه در آغاز بچه‌ها برای حفظ دوستی تنها با یک نفر ارتباط برقرار می‌کنند اما آهسته آهسته به حلقه دوستی و دوستان توجه بیشتری پیدا می‌کنند. در این آموزش دوست‌یابی، لذت بیشتری بوده و می‌تواند خوشحالی زیادی به همراه داشته باشد و بار مسئولیت و انتظاری که والدین از آنها دارند کمتر می‌شود. به همین علت است که بچه‌ها بعد از مدتی ترجیح می‌دهند که به جای یک دوست با بیش از یک نفر دوست باشند.

سید حسن ساداتیان

دیدگاه‌ها

رفتن به بالای صفحه

فروشگاه اینترنتی باهدف، مرکز خرید کتب روانشناسی می باشد و همچنین فروشگاه اینترنتی انتشارات باهدف مرجع تخصصی معرفی و فروش اینترنتی کتاب در ایران است و حوزه های روانشناسی و علوم اجتماعی و تعلیم و تربیت را شامل می‌شود.
تمامی حقوق این سایت متعلق به تیم باهدف می باشد.
Copyright © 2020 Bahadaf