محصول به سبد خرید اضافه شد
0

تفاوت خیانت مردان با خیانت زنان

دسته‌بندی: ازدواج , بینش و دانش
تاریخ: 7 دی 1400
بازدید: 569

تفاوت خیانت مردان با خیانت زنان

تفاوت خیانت مردان با خیانت زنان در چیست؟ خیانت واژه ای دردناک اما شایع است. بسیاری از افراد خیانت را بیخ گوش خود می بینند و خیانت یعنی همسر از حق طبیعی خودش یعنی وفاداری منع میشه. در زندگی خیانت به این معنی است که یکی از طرفین تعهد خود را نسبت به فرد دیگر از دست می دهد و با شخص دیگری وارد رابطه می شود. خیانت نوعی پیمان شکنی است به طوری که ارتباط عاطفی و جنسی با فرد دیگر آغاز می شود. جنس خیانت زنان با مردان متفاوت است.

خیانت در مردان

طبق آمار هایی که به دست ما رسیده است، خیانت در مردان بیشتر رویکرد جنسی دارد. یعنی فرد وارد رابطه جنسی با فرد دیگری می شود و نیازهای جنسی خود را برطرف می سازد و پس از آن ارتباط عاطفی شکل می گیرد. مشخص است که این رویکرد در مردان چندین جنبه دارد. برخی از مردان از نظر جنسی با همسر خود ناراضی هستند، حال این افراد به همسر خود تذکر می دهند و در صورتی که ترتیب اثر داده نشود به سراغ فرد دیگری می روند اما خیانت مردان از منظر دیگر نیز دیده می شود.

  • مردان گاه دچار فانتزی های جنسی هستند به طوری که فکر می کنند شخص دیگری وجود دارد که می تواند نیاز جنسی شان را به صورت جدی تر و متفاوت تر برآورده نماید.
  • مورد دیگر مربوط به تنوع طلبی در بین مردان است، به طوری که علاقه به تجربه جدید در آنها روز به روز بیشتر می شود. این اختلال بسیار شایع بوده و در نهایت به افسردگی شدید و گاه خودکشی بین مردان ختم خواهد شد.
  • موضوع دیگری که در خصوص خیانت مردان دیده می شود، رهایی از مشکلات مالی و کاری به واسطه رابطه جنسی است. بسیاری از مردها فکر می کنند باید همه تنش های ذهنی خود را از این طریق خالی کنند و این موضوع اهمیت زیادی پیدا کرده و دردسرساز می شود.
  • این روزها شبکه های اجتماعی عامل مهم تحریک برای خیانت هستند، بزرگنمایی موجود، اهمیت بیش از حد به ظاهر بانوان و رویکرد غرب زده در شبکه های اجتماعی مشکلاتی ایجاد می کند که می تواند سطح ترغیب و انتظار مردان را درگیر نماید.
  • خیانت در مردان تنها رویکرد جنسی ندارد، مشخص است که این موضوع بخش مشخص از سیستم روانی آنها را در بر می گیرد و حس نارضایتی در آنها دیده می شود.
  • تماشای فیلم های پورن در بین مردان بیشتر از زنان است و اغراق نمایی که در این فیلم ها وجود دارد حس تنوع در مردان را بیشتر می کند.
  • آقایان خیال پردازی های جنسی زیادی دارند به طوری که حس می کنند دقیقاً باید آنچه در رویای خود می بینند به نتیجه برسد و وقتی این اتفاق نمی افتد دچار بحران شده و آسیب می بینند.
  • آقایان یکی از مهمترین دلایل ازدواج را رفع نیاز جنسی در نظر می گیرند و این موضوع بخش زیادی از مغزشان را به خود اختصاص می دهد.

خیانت در زنان

دیدگاه بانوان به خیانت کمی متفاوت از آقایان است به طوری که برای زنان خیانت در ابتدا بر اساس ارتباط عاطفی شکل می گیرد. به هر صورت زنان خیانت را در راستای کمبود محبت از همسر خود می دانند و به زبانی ساده به دنبال گوش شنوا هستند. فردی که با آنها صحبت کند، به درد و دل آنها گوش دهد و مونس تنهایی آنها باشد. بانوانی که به خیانت کشیده می شوند اغلب می گویند: همسرم همیشه سرکار است، همسرم وقتی به خانه می آید بسیار خسته است، صحبت رد و بدل شده بین من و همسرم بسیار کم است، همسرم مرا فقط برای رفع نیاز جنسی می خواهد و …
دنیای مجازی آسان ترین راه جبران گوش شنوا است! بانوان همیشه خیانت را با یک درد و دل ساده آغاز می کنند و هرگز فکرش را نمی کنند که به خیانت ختم خواهد شد. بانوان در امر خیانت بیشتر درگیر مسائل هیجانی می شوند و در واقع در ابتدا به دنبال مسائل جنسی نیستند. این موضوع به دلیل اهمیت بانوان به مسائل عاطفی است که شاید آقایان وقت یا حوصله کافی برای آن نداشته باشند.

سید حسن ساداتیان

دیدگاه‌ها

رفتن به بالای صفحه

فروشگاه اینترنتی باهدف، مرکز خرید کتب روانشناسی می باشد و همچنین فروشگاه اینترنتی انتشارات باهدف مرجع تخصصی معرفی و فروش اینترنتی کتاب در ایران است و حوزه های روانشناسی و علوم اجتماعی و تعلیم و تربیت را شامل می‌شود.
تمامی حقوق این سایت متعلق به تیم باهدف می باشد.
Copyright © 2020 Bahadaf