محصول به سبد خرید اضافه شد
0

تخیل، فکر و خیال در کودک

تاریخ: 7 دی 1400
بازدید: 318

تخیل، فکر و خیال در کودک

علاوه بر حس و کوششی که کودک از آن استفاده می‌کند، بین 1 تا 3 سالگی تخیّل، تفکّر و خیال عامل اصلی ارتباط با جهان و دیگران است. موضوع تخیّل و یا فکر و خیال بد موضوعی اساسی است.

آنها تفاوتی بین تخیّل و واقعیّت قائل نیستند. یعنی آنچه در ذهن دارند را واقعیّت می‌دانند. بنابراین قسمت تصوّر و تخیّل آنها بیش از هر عامل دیگری فعّال است. از دو سالگی این تخیّل و تصوّر شدید می‌شود، به طوری که در برخورد با ما همچنان تصوّرات و تخیّلات خودش را با واقعیّت مخلوط می‌کند و همه‌ی آنها را با هم ضبط می‌کند و برخی اوقات حرف‌هایی می‌زند که از نظر ما دروغ است.

امّا از نظر او واقعیّت دارد، زیرا در زمان اتّفاق، احساس و تخیّل خود را نیز با آنچه که بوده مخلوط کرده است و همه را یک جا ضبط کرده و امروز تفکیکی بین تخیّلات و واقعیّات قائل نبوده و به آن توجّه نمی­کند. همانگونه که گفته شد کاملاً می­تواند نقش­های مختلفی را به گونه­های متفاوتی بازی کند و به همین دلیل و توانایی ذهنی که دارد، تصوّر می‌کند که دنیا را به نوعی در خدمت و اختیار دارد.

سید حسن ساداتیان

دیدگاه‌ها

رفتن به بالای صفحه

فروشگاه اینترنتی باهدف، مرکز خرید کتب روانشناسی می باشد و همچنین فروشگاه اینترنتی انتشارات باهدف مرجع تخصصی معرفی و فروش اینترنتی کتاب در ایران است و حوزه های روانشناسی و علوم اجتماعی و تعلیم و تربیت را شامل می‌شود.
تمامی حقوق این سایت متعلق به تیم باهدف می باشد.
Copyright © 2020 Bahadaf