محصول به سبد خرید اضافه شد
0

سکوت مردان را نشکنید.

دسته‌بندی: ازدواج , بینش و دانش
تاریخ: 5 دی 1400
بازدید: 472

سکوت مردان را نشکنید.

این اشتباه خانم‌هاست که وقتی مرد ساکت است مدام به سمت آن‌ها می‌روند و با او حرف می‌زنند.

احترام به این سکوت یعنی صمیمیت بیشتر. سکوت طولانی در زنان ممکن است به معنی آزرده خاطر بودن باشد اما در مردها این طور نیست.

به مردان فضا بدهید گاهی او را رها کنید تا با خود خلوت کند.با دوستان به ورزش برود و به خانواده خود تنها سر بزند، مدام دنبال او نباشید.
فضای رها شدن! این چیزی است که مردان گاهی به آن نیاز دارند.اگر به آن‌ها این فضا را هدیه بدهید آن‌ها نیز به شما عشق می‌ورزند.

گاهی خانم ها در زمان بازگو کردن حرف هایی به همسر خود هرچقدر هم که حائز اهمیت باشند با سکوت و تردید وی در پاسخ دادن مواجه شده و این رفتار را بی توجهی نسبت به خود تلقی می کنند ولی در واقع بعضی اوقات مردان نیاز به سکوت دارند.

مردان گاهی احتیاج دارند که در سکوت روی مسائل مورد علاقه شان فکر کنند زیرا فرآیند تفکر درونی در آنها به گونه ای است که تا به نتیجه مطلوب دست نیافته اند با اطرافیان و حتی همسر خود صحبت نمی کنند.

خانم ها باید اجازه این کار را به همسر خود بدهند که گاهی با خود خلوت کرده و به برخی مسائل بیندیشند.

برای اینکه بتوانید با این موضوع راحت تر کنار بیایید باید نخست، تفاوت روانی مرد و زن را بپذیرید.

مردان دوست ندارند به طور مداوم مورد پرسش همسرشان قرار بگیرند از این رو منتظر باشید تا زمانی که او به میل خودش مطالبی از وقایع بیرون را برای شما بازگو کند.

شما می توانید با ایجاد فضایی آکنده از محبت و آرامش، همسرتان را به گفت وگو ترغیب کنید.

از هر گونه سرزنش و تحقیر همسر خود بپرهیزید زیرا این کار موجب قطع ارتباط کلامی با شما می شود.

همواره همسرتان را تمجید کرده و نکات مثبت اخلاقی اش را بر زبان بیاورید.

همچنین با رازداری درباره گفته هایش و گوش دادن به صحبت های او می توانید زمینه جلب اعتماد او را برای مشورت با خود فراهم کنید.

دکتر هلاکویی( انتشارات باهدف)

سید حسن ساداتیان

دیدگاه‌ها

رفتن به بالای صفحه

فروشگاه اینترنتی باهدف، مرکز خرید کتب روانشناسی می باشد و همچنین فروشگاه اینترنتی انتشارات باهدف مرجع تخصصی معرفی و فروش اینترنتی کتاب در ایران است و حوزه های روانشناسی و علوم اجتماعی و تعلیم و تربیت را شامل می‌شود.
تمامی حقوق این سایت متعلق به تیم باهدف می باشد.
Copyright © 2020 Bahadaf