محصول به سبد خرید اضافه شد
0

باید و نبایدهای زندگی

دسته‌بندی: ازدواج
تاریخ: 1 مرداد 1401
بازدید: 690

باید و نبایدهای زندگی

مسئولیت تمام و کمال زندگی را باید بپذیرید.

هنگامی که زن و شوهری با هم ازدواج می‌کنند مسئولیت‌ها تقسیم می‌شود. یعنی کارها نصف یا تقسیم می‌شود. البته خود این تقسیم کار هم یک مسأله است. ولی مسئولیت متعلق به هردوی آنهاست.

فرض بفرمایید از مدرسه فرزندتان تماس بگیرند و بگویند که قرار بوده ساعت 3 اینجا باشید و فرزندتان را به منزل ببرید و شما بگویید امروز نوبت همسرم است نه من و بگویید با همسرم تماس بگیرید. در حالی‌که باید ابتدا با فرزندتان صحبت کنید و او را دلداری دهید که پسرم، قربونت برم، من دارم میام، بعداً می‌رویم بستنی می‌خوریم و یا این کار یا آن کار را انجام می‌دهیم تا او خوشحال و راحت شود و همچنین از آن مسئول مدرسه بخواهید و یا خواهش کنید که نزد فرزندتان بماند تا خودتان را برسانید. در این موارد دیگر نمی­توانید درباره‌ی مسئولیت صحبت کنید.

آیا مسئولیت انجام کارها در زندگی زناشویی نوبتی است؟! در زندگی زناشویی هم زن و هم مرد مسئولیت 100 درصد دارند.

  • همه‌ی ما در درس‌ها مشکل داریم.
  • بعضی لاغریم و بعضی چاقیم.
  • برخی دایی و یا خاله‌ی دیوانه‌ای داریم.
  • هیچ‌کسی نیست که نقطه ضعفی نداشته باشد.

   اما وظیفه و مسئولیت شما این است که از جنبه‌های ظریف، لطیف، حساس، آسیب‌پذیر و شکننده همسرتان مواظبت و مراقبت کنید و مبادا هرگز نقاط ضعف و مشکل همسرتان را به روی او و یا خودتان بیاورید. اگر در مهمانی درباره‌ی مدرک تحصیلی صحبتی شد و همسر شما فاقد مدرک تحصیلی بود، با زیرکی و زرنگی موضوع را عوض کنید. زیرا شما وظیفه‌ی محافظت و مراقبت از روان او را دارید. باید از نقاط ضعف همسرتان باخبر باشید و از او مواظبت و مراقبت کنید. به طور مثال؛ می‌دانید که همسرتان نسبت به سنّ­اش حساس است، چه درست چه غلط. شما باید تمام نیروی­تان را به کار ببرید تا از این حساسیت که فعلاً وجود دارد، از همسرتان مواظبت و مراقبت کنید.

برگرفته از کتاب 50 باید و نباید در زندگی زناشویی دکتر هلاکویی

سید حسن ساداتیان

دیدگاه‌ها

رفتن به بالای صفحه

فروشگاه اینترنتی باهدف، مرکز خرید کتب روانشناسی می باشد و همچنین فروشگاه اینترنتی انتشارات باهدف مرجع تخصصی معرفی و فروش اینترنتی کتاب در ایران است و حوزه های روانشناسی و علوم اجتماعی و تعلیم و تربیت را شامل می‌شود.
تمامی حقوق این سایت متعلق به تیم باهدف می باشد.
Copyright © 2020 Bahadaf