محصول به سبد خرید اضافه شد
0

طبق مطالعات روانشناسی اکثر زوج‌های ایرانی در مرز طلاق عاطفی قرار دارند؛ چرا؟

دسته‌بندی: ازدواج
تاریخ: 8 مرداد 1401
بازدید: 788

طبق مطالعات روانشناسی اکثر زوج‌های ایرانی در مرز طلاق عاطفی قرار دارند؛ چرا؟

زیرا که عوامل زیر به شدت گریبان‌گیر ایرانیان شده است:
۱ـ اکثر مردم در تامین نیازهای اولیه با مشکل مالی مواجه اند، و بسیاری از اختلافات خانواده ها از فقر نشات میگیرد.
۲ـ ۸۰ درصد مردم دارای الگوهای رفتاری اشتباه هستند، ولی فکر می‌کنند درست رفتار می‌کنند، ۱۸ درصد مردم بیماری جدی روانی دارند و تنها ۲ درصد انسان‌ها هنجارهای رفتاری درستی دارند. بنابراین تنها ۲ درصد مردم رفتار درست با همسرشان را بلد هستند.
۳ـ اکثر ازدواج‌ها با عشق، علاقه و حتی آشنایی سطحی و متاسفانه بدون شناخت کافی طرفین از شخصیت و اخلاق همدیگر صورت می‌گیرند.
۴ـ مردم ایران اهل مطالعه، مشاوره و کلاس‌های آموزشی نیستند تا بتوانند مشکلات رفتاری‌شان را حل کنند. یکی از دلایل عدم مطالعه مردم ما این‌ست که کلا اعتماد به نفس کاذب فرهنگی داریم و فکر می‌کنیم همه چیز را می‌دانیم.
۵ـ اکثر مردم تصور می‌کنند که خودشان اخلاق خوشی دارند و مشکل زندگی آنها مربوط به بداخلاقی همسر آنهاست.
۶ـ اکثر زوج‌های ایرانی خواسته نیازهای عاطفی، روانی و جنسی همسرانشان را تامین نمی‌کنند.
۷ـ نبودن آموزش‌های کافی رفتاری، عاطفی و جنسی چه قبل و چه بعد از ازدواج به اختلافات بیشتر دامن می‌زند.
۸ـ مردم کشورمان دومین مردم غمگین جهان هستند، بنابراین از زندگی لذت نمی‌برند پس فرقی ندارد با چه کسی ازدواج کنند.
۹ـ مرغ همسایه غاز است. اکثر مردم فکر می‌کنند سرشان کلاه رفته و همسر دیگران بهتر از همسر آنهاست، در حالی‌که طبق آمار موثق فوق تنها ۲ درصد مرغ‌ها غازند. بنابراین حسرت همسر دیگران را نخورید مطمئن باشید فرق زیادی بین آنها نیست.
۱۰ـ تعداد زیاد دختران و پسران مجرد که به هر دلیلی هنوز ازدواج نکرده‌اند و بدلیل نبودن آزادی در جامعه با شیطنت‌های خود زندگی‌های زناشویی دیگران را تهدید می‌کنند. زنان در برخورد با پسران و مردان در برخورد با دختران احتیاط کنند.
۱۱- اختلافات عمیق مذهبی، سیاسی و اعتقادی و اتخاذ رفتارهای ناخوشایند طرفین تحت تاثیر این عوامل نیز مزید بر علت است.
۱۲- دوستان صمیمی زوج‌ها که همسری ندارند، ناخودآگاه و ناخواسته بخاطر اینکه دوست قدیمی خود را دوباره بدست آورند آنها را به اختلاف با همسر و طلاق تشویق می‌کنند. مخصوصا خانم‌ها خیلی مراقب این موضوع باشند.
۱۳- طبق مطالعات روانشناسی راه خوشبختی در زندگی زناشویی داشتن همسری کامل نیست! بلکه تلاش شما برای تبدیل شدن خودتان به همسری کامل می‌تواند شما را به خوشبختی نزدیک کند. ولی ۹۵ درصد زوج‌ها عکس آن عمل می‌کنند.
۱۴- طبق تحقیقات انسان‌ها بدترین ویژگی‌های اخلاقی خود را فقط نزد خانواده و همسر خود بروز می‌دهند پس از خوش‌رویی و مهربانی ظاهری زنان و مردان نامحرم ذوق زده نشوید، شخصیت واقعی او زیر یک سقف مشترک نمایان می‌شود.
۱۵- اکثر زوج‌ها به هر علتی ترجیح داده‌اند طلاق رسمی نگیرند ولی به دلایل فوق آنها از همسرانشان طلاق عاطفی گرفته‌اند.
۱۶- اکثر خیانت‌هایی که بگوش می‌رسد به خاطر طلاق عاطفی است. در طلاق عاطفی جسم فرد در خانه بوده ولی روحش جای دیگری است.

نتیجه گیری:
دوست عزیز احتمال اینکه خودت از نظر رفتاری سالم باشی فقط ۲ درصد است، پس انقدر همسرت را متهم نکن. مراقب زندگی زناشویی‌تان باشید؛ بجای فکر کردن به طلاق به کلاس‌های آموزشی و مشاوره بروید. کتاب‌های روانشناسی و زناشویی را مطالعه کنید و با تمرین و تلاش سعی کنید با همسرتان وارد جرگه ۲ درصدی انسان‌هایی که بلد هستند درست رفتارکنند، شوید.

سید حسن ساداتیان

دیدگاه‌ها

رفتن به بالای صفحه

فروشگاه اینترنتی باهدف، مرکز خرید کتب روانشناسی می باشد و همچنین فروشگاه اینترنتی انتشارات باهدف مرجع تخصصی معرفی و فروش اینترنتی کتاب در ایران است و حوزه های روانشناسی و علوم اجتماعی و تعلیم و تربیت را شامل می‌شود.
تمامی حقوق این سایت متعلق به تیم باهدف می باشد.
Copyright © 2020 Bahadaf