محصول به سبد خرید اضافه شد
0

اشتباهات والدین که باعث می شود بچه ها بی ادب شوند!

تاریخ: 30 آذر 1400
بازدید: 844

 اشتباهات والدین که باعث می شود بچه ها بی ادب شوند!

هرگز از کودک نخواهید به خاطر شما دروغ بگوید!
رفتار اشتباه: 《بگو مامان خونه نیست》.
راهکار: هنگامی که به کودک می گویید تلفن را جواب بدهد از او بخواهید حقیقت را بگوید. مثلا از او بخواهید بگوید:《مادرم الان نمی تواند با شما صحبت کند. بعدا خودش با شما تماس خواهد گرفت》.

هرگز فرزندانتان را با یکدیگر مقایسه نکنید!
رفتار اشتباه:《چرا نمی توانی شبیه خواهرت باشی؟》
راهکار: وقتی فرزندتان را با دیگران مقایسه می کنید از یک سو به کودکان نشان می دهید که بین آنها فرق می گذارید و از سوی دیگر، ممکن است رقابت ناسالمی بین آنها شکل بگیرد که تا سال ها بعد ادامه داشته باشد. کودکان شما با یکدیگر تفاوت دارند و در هیچ شرایطی انتظار نداشته باشید شبیه به هم رفتار کنند.

اجازه ندهید کودک از وجودش احساس گناه کند!
رفتار اشتباه: 《قبل از اینکه تو به دنیا بیایی، زندگی خیلی آسان تر بود》.
راهکار: هنگامی که احساس خستگی می کنید یا بچه ها مشکلی به وجود آورده اند، به جای اینکه کاری کنید که احساس گناه کنند، از کلمات محبت آمیز برای صحبت با آنها استفاده کنید. مثلا بگویید:《مامان/بابا به چند دقیقه سکوت و آرامش نیاز دارد》
به کودک عذاب وجدان ندهید!
رفتار اشتباه:《تو خیلی خودخواه هستی》.
راهکار: اگر با کودک رفتار همدلانه داشته باشید و احساسات او را درک کنید، او نیز همین رفتارها را در پیش خواهد گرفت. اجازه دهید کودکان ببینند و درک کنند که چه کارهای خوبی برای دیگران انجام می دهید، زیرا احتمالا از اعمال شما تقلید خواهند کرد. به عنوان مثال، کمک به افراد مسن یا کمک به همسایگان را به آنها نشان دهید. تحسین کنید.

دکتر فرهنگ هلاکویی

انتشارات باهدف

سید حسن ساداتیان

دیدگاه‌ها

رفتن به بالای صفحه

فروشگاه اینترنتی باهدف، مرکز خرید کتب روانشناسی می باشد و همچنین فروشگاه اینترنتی انتشارات باهدف مرجع تخصصی معرفی و فروش اینترنتی کتاب در ایران است و حوزه های روانشناسی و علوم اجتماعی و تعلیم و تربیت را شامل می‌شود.
تمامی حقوق این سایت متعلق به تیم باهدف می باشد.
Copyright © 2020 Bahadaf