محصول به سبد خرید اضافه شد
0

آرمان خواه یا ایدوئولوگ

دسته‌بندی: بینش و دانش
تاریخ: 28 شهریور 1401
بازدید: 630

آرمان خواه یا ایدوئولوگ

انسان امروز انسانی است که آرمان خواه است و به هیچ وجه به دنبال ایدوئولوژی نیست و ایدوئولوژی را نه تنها به عنوان یک نظر متفاوت به عنوان چیزی که ویرانگر و خطرناک است می بیند. امروزه آنچه که در سطح جهان بزرگترین موضوع است و اخبار را گرفته بحث ایدوئولوژی است. یعنی گروهی پیدا شدند که جهان را این گونه با ایدوئولوژی هایی که خودشان
می­دانند مناسب نیست پر کردند برای اینکه خودشان نوعی که زندگی کردند و نوع جایی که بودند و بعدا به دنبال چیزی که رفته­اند، همه نشان دهنده این است که پر از تضاد و تناقض هستند و بعد هم ویژگی روانیشان ای بسا این بوده که یک سابقه جرم و جنایت و psychopath  و sociopath  نیز داشته­اند که دلشان می­خواسته آدمها را بکشند و حالا یک محملی پیدا کردند که به بهانه خدا و به فرمان اوست که می­کشند یا خودشان را می­کشند (داعش). همان طور که این همه آدم خودکشی می­کند، آن آدم دگرکشی می­کند و این را در چارچوب ایدوئولوژی می­توان جمع کرد و این گروه ها را که اولا سن مشخصی دارند و از جوامع معینی می­آیند و در حاشیه­های اجتماعی هستند می­توان دید و حتی از قبل میتوان پیش بینی کرد که اگر چنین جنبشی راه بیفتد چه کسانی را جذب میکند. وقتی توان چنین پیش بینی ای را با توجه به بیماری و گرفتاری آنها داریم دیگر تردیدی باقی نمی­ماند، بنابراین ما با موضوعی روبرو هستیم که هیچ جایی برای اثباتش و حقانیتش و یا دخالت هیچ نیروی مثبت سازنده ای از خدا گرفته تا غیر خدا پیدا نمی کنیم.

بهمین جهت است که موضوع فوق العاده اهمیت دارد که نظام باورها و اعتقادات من قرار نیست مربوط به 7 سال اول من باشد و قرار نیست که بدون زیر سؤال رفتن و با یک دقت و وسواسی درباره صحت و سقم آن ما آن را بپذیریم. ما در دنیایی ما زندگی می­کنیم که قرار است آنچه را که می­پذیریم و بر مبنای آن به عنوان جهان بینی و فلسفه و باور و اعتقادامان عمل می­کنیم مبتنی بر علم و عقل و واقعیت دنیای امروز باشد و اگر  با آزادی و رهایی از فرهنگ و تاریخ و جامعه و کودکی و گذشته و خانواده به آن برسیم و آن را بپذیریم.

سید حسن ساداتیان

دیدگاه‌ها

رفتن به بالای صفحه

فروشگاه اینترنتی باهدف، مرکز خرید کتب روانشناسی می باشد و همچنین فروشگاه اینترنتی انتشارات باهدف مرجع تخصصی معرفی و فروش اینترنتی کتاب در ایران است و حوزه های روانشناسی و علوم اجتماعی و تعلیم و تربیت را شامل می‌شود.
تمامی حقوق این سایت متعلق به تیم باهدف می باشد.
Copyright © 2020 Bahadaf